Přehled Aktivity
Vytvoření shrnutí každého regionu je skvělý způsob, jak si studenti mohou uspořádat, co se naučili, a lépe je každý z nich oddělit. V této aktivitě studenti vytvoří scénář, který zobrazí jejich chápání geografie, zdrojů, ekonomických příležitostí, demografických údajů a místních vlád v jedné koloniální oblasti během 17. století. .
Pokyny k Šablonám a Třídám
(Tyto pokyny jsou zcela přizpůsobitelné. Po kliknutí na „Kopírovat aktivitu“ aktualizujte pokyny na kartě Upravit úkolu.)
Datum splatnosti:
Cíl: Prokázat své znalosti o přírodních zdrojích, ekonomikách, demografii a vládách jedné z amerických koloniálních oblastí v 18. století
Pokyny pro studenty
- Klikněte na "Start Assignment".
- Do popisných polí napište: kde se koloniální oblast nachází a které kolonie jsou zahrnuty, přírodní zdroje, důvody pro založení (proč kolonisté přišli do této oblasti) a typy místních samospráv, které vytvořili.
- Vytvořte ilustraci pro každou buňku pomocí vhodných scén, postav a položek.
- Uložte a ukončete, až budete hotovi.
Odkaz na Plán Lekce
Rubrika
(Můžete si také vytvořit vlastní na Quick Rubric.)
Proficient 33 Points | Emerging 25 Points | Beginning 17 Points | |
---|---|---|---|
Descriptions of Geography, Demographics, Economy and Government | Text includes one to two sentences that clearly and accurately describe the: Geography, Demographics, Economy and Government for the Colonial Region(s). | Text includes descriptions for most of the: Geography, Demographics, Economy and Government for each of the Colonial Region(s). | The text fails to describe most of the categories clearly and accurately. |
Storyboard Image and Effort | Student uses appropriate symbols and illustrations to clearly convey the meaning of the text in each cell. | Student uses appropriate symbols and illustrations to clearly convey the meaning of the text in most of the cells. | Student does not clearly convey the meaning of the text in the cells through the symbols or illustrations. |
Spelling and Grammar | Student uses exemplary spelling and grammar. There are no errors. | Student makes one or two minor errors in spelling and grammar. | Student makes multiple errors in spelling and grammar. |
Přehled Aktivity
Vytvoření shrnutí každého regionu je skvělý způsob, jak si studenti mohou uspořádat, co se naučili, a lépe je každý z nich oddělit. V této aktivitě studenti vytvoří scénář, který zobrazí jejich chápání geografie, zdrojů, ekonomických příležitostí, demografických údajů a místních vlád v jedné koloniální oblasti během 17. století. .
Pokyny k Šablonám a Třídám
(Tyto pokyny jsou zcela přizpůsobitelné. Po kliknutí na „Kopírovat aktivitu“ aktualizujte pokyny na kartě Upravit úkolu.)
Datum splatnosti:
Cíl: Prokázat své znalosti o přírodních zdrojích, ekonomikách, demografii a vládách jedné z amerických koloniálních oblastí v 18. století
Pokyny pro studenty
- Klikněte na "Start Assignment".
- Do popisných polí napište: kde se koloniální oblast nachází a které kolonie jsou zahrnuty, přírodní zdroje, důvody pro založení (proč kolonisté přišli do této oblasti) a typy místních samospráv, které vytvořili.
- Vytvořte ilustraci pro každou buňku pomocí vhodných scén, postav a položek.
- Uložte a ukončete, až budete hotovi.
Odkaz na Plán Lekce
Rubrika
(Můžete si také vytvořit vlastní na Quick Rubric.)
Proficient 33 Points | Emerging 25 Points | Beginning 17 Points | |
---|---|---|---|
Descriptions of Geography, Demographics, Economy and Government | Text includes one to two sentences that clearly and accurately describe the: Geography, Demographics, Economy and Government for the Colonial Region(s). | Text includes descriptions for most of the: Geography, Demographics, Economy and Government for each of the Colonial Region(s). | The text fails to describe most of the categories clearly and accurately. |
Storyboard Image and Effort | Student uses appropriate symbols and illustrations to clearly convey the meaning of the text in each cell. | Student uses appropriate symbols and illustrations to clearly convey the meaning of the text in most of the cells. | Student does not clearly convey the meaning of the text in the cells through the symbols or illustrations. |
Spelling and Grammar | Student uses exemplary spelling and grammar. There are no errors. | Student makes one or two minor errors in spelling and grammar. | Student makes multiple errors in spelling and grammar. |
Jak Učit Koloniální Oblasti ve Třídě Základní Školy
Úvod do Koloniálních Oblastí
Začněte lekci interaktivním úvodem do koloniálních oblastí Severní Ameriky – Nové Anglie, Střední a Jižní kolonie. Pomocí map a poutavých vizuálů předveďte geografické rozdíly a charakteristiky jednotlivých regionů. Stručně prodiskutujte charakteristické rysy každého regionu, jako je klima, přírodní zdroje a typy sídel a komunit, které se vyvinuly.
Výzkum a Shromažďování Informací
Přidělte každého studenta nebo skupinu studentů do jedné z koloniálních oblastí. Poskytněte jim zdroje, jako jsou knihy, vzdělávací webové stránky a videa, aby mohli prozkoumat jim přidělený region. Povzbuďte je, aby si dělali poznámky o klíčových aspektech: geografie, zdroje, ekonomické příležitosti, demografie a místní samosprávy.
Vytvoření Storyboardu
Jakmile studenti shromáždí dostatek informací, proveďte je při vytváření scénáře, který ilustruje jejich zjištění. Každý scénář by měl vizuálně reprezentovat geografii, ekonomiku, demografii a správu regionu. Poskytněte materiály pro tvorbu scénářů, jako jsou velké listy papíru, fixy, barevné tužky a přístup k jakýmkoli digitálním nástrojům, pokud jsou k dispozici.
Prezentace a Diskuse ve Třídě
Poté, co jsou scénáře kompletní, umožněte každému studentovi nebo skupině předložit svůj scénář třídě. Povzbuďte je, aby vysvětlili, co se o svém regionu dozvěděli a v čem byl ve srovnání s ostatními jedinečný. Usnadněte třídní diskusi a vybídněte studenty, aby přemýšleli o tom, jak by se různé regiony mohly vzájemně ovlivňovat, o jejich přínosu pro koloniální ekonomiku ao jakýchkoli podobnostech či rozdílech, které by je zajímaly.
Často kladené otázky o koloniálních oblastech
Jaké byly hlavní ekonomické aktivity v každém z koloniálních regionů?
V koloniálních oblastech Ameriky se ekonomické aktivity výrazně lišily kvůli rozdílům v klimatu, geografii a zdrojích. Kolonie Nové Anglie se svou kamenitou půdou a drsným klimatem se zaměřovaly na rybolov, stavbu lodí a později na výrobu a obchod. Střední kolonie, známé svou úrodnou půdou, byly centrem zemědělství, zejména produkce obilí, zabývaly se také obchodem s kožešinami a těžbou železa. Jižní kolonie s teplejším klimatem a úrodnou půdou byly převážně zemědělské a zaměřovaly se na tržní plodiny, jako je tabák, rýže a indigo. Tyto plodiny se často pěstovaly na velkých plantážích, kde zotročení Afričané tvořili významnou část pracovní síly. Každý region si tak vyvinul odlišné ekonomické charakteristiky založené na jeho přírodním prostředí a dostupných zdrojích.
Jak se různé koloniální oblasti vzájemně ovlivňují?
Interakce mezi koloniálními regiony byla primárně poháněna obchodním a ekonomickým doplňováním. Různorodé ekonomiky regionů je učinily vzájemně závislými: zemědělská produkce jihu a obilí ze středních kolonií byly vyměněny za vyrobené zboží a ryby z Nové Anglie. Docházelo také k politickým interakcím, zejména tváří v tvář společným vnějším hrozbám nebo v reakci na britskou politiku, což vedlo k rostoucímu pocitu jednoty mezi koloniemi. Regionální rozdíly a rivalita však existovaly, což někdy bránilo soudržné akci, jak bylo vidět v debatách, které vedly k a během Kontinentálních kongresů.
Jak se v průběhu času vyvíjely ekonomiky koloniálních regionů?
V průběhu času se ekonomiky koloniálních oblastí významně vyvíjely, ovlivněné faktory, jako jsou měnící se obchodní vztahy, technologický pokrok a měnící se politické krajiny. V Nové Anglii počáteční zaměření na samozásobitelské zemědělství postupně ustoupilo stavbě lodí a obchodu s rozvojem přístavů, jako je Boston. Střední kolonie, těžící ze své zemědělské produkce, se staly klíčovými dodavateli potravin do ostatních kolonií a Evropy. Jižní ekonomika, silně závislá na tabáku a později na bavlně, zaznamenala nárůst využívání otrocké práce a růst velkých plantáží. V průběhu 17. a 18. století byl hospodářský růst v koloniích dále podporován rostoucí imigrací, dostupností půdy a rozvojem tržních systémů. V předvečer americké revoluce tyto regionální ekonomiky dozrály a připravily půdu pro ekonomické výzvy a příležitosti nezávislých Spojených států.
Více Storyboard That Aktivity
13 Kolonií
Ceny pro Školy a Obvody
© 2024 - Clever Prototypes, LLC - Všechna práva vyhrazena.
StoryboardThat je ochranná známka společnosti Clever Prototypes , LLC a registrovaná v Úřadu pro patenty a ochranné známky USA